מעילי ס"ת

 

 מעילים לספרי תורה – אילו סוגים קיימים?

 

ישנם כל כך הרבה סוגים ודגמים מרהיבים ואיכותיים של מעילי ספרי תורה, אך האם ידעתם שחלקם נועדו גם למועדים מיוחדים? לפניכם המדריך המלא לבחירת מעילי ס"ת מהודרים, שיתאימו לאירועים שונים לאורך חייכם:

כל שומר מצוות ומסורת יודע כי אין לשאת את ספר התורה בבית הכנסת ללא כיסוי מתאים. המטרה היא להגן היטב על הספר ולמנוע ממנו להיחבל חלילה, להירטב או להיקרע בעת הוצאתו בזמני התפילות. ספר התורה יישלף מן הכיסוי שלו רק בעת התפילה ויוחזר אליו בסיום וכך ניתן להמשיך ולהשתמש בו לטווח ארוך ולמשך שנים.

 לצפיה במוצרים לחצו כאן

שימושי ובעל ערך מיוחד

 

מעילים לספרי תורה מגיעים באינספור צבעים ועיטורים מיוחדים. חלקם יכילו אמרה או פתגם מיוחד, יקושטו באבני חושן מהודרות או בסמלים יהודיים ובעיקר יבטאו את הזיקה לתורה להלכות ולבורא. המעיל של ספר התורה עשוי לרוב מקטיפה או משי ועליו נרקמת עבודת יד מיוחדת ומדהימה. חנויות איכותיות לתשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה ישמחו להעניק למעיל גם סממנים אישיים יותר כמו תוספת הקדשה אישית או אפילו ייצור מיוחד של דגם חדש, כטוב בעיניכם.

 

חברת כפתור ופרח נוסדה בשנת 1928 ואחת מהתמחויות בהן מתמחה החברה  שחזורי מעילי ס"ת , פרוכות ,כיסויים לתורה ,בן גברא ,

מחלקת שיחזור מעילי ספרי תורה דוגמת את השיחזורי לצד אמנים ובעלי מקצוע מציירים ומגיעים לרמת 100% שיחזור ברקמה בתפירה בשאר הפרטים המביאים לשלמות הכיסוי .

 

מעילי ס"תמעילים לימים מיוחדים

 

מעילי חגים – דגמים מיוחדים של מעילים לבנים או בצבעי קרם משולבים בעיטורים מוזהבים  או מוכספים יכולים להיות רעיון נפלא לכבוד ראש השנה, הימים הנוראים ושלושת הרגלים. בפסח למשל, ניתן להשתמש במעיל ועליו הסנה הבוער ולמועדים נוספים יתאים כיסוי דמוי טלית בצבעי תכלת-לבן או שילוב כתרים עם אבני סברובסקי , עיטורים מתור הזהב , עיטורים לבחירת הלקוח .

 

מעילי הפטרה – מעילים מיוחדים להפטרה הנושאים עיטור מיוחד ואת שם אחד הנביאים או כולם בסגנון דפוס מיוחד ובמבחר צבעים קטיפתיים ומכובדים. ניתן להוסיף רקמות ואיורים או ציטוטים רבי משמעות, אם תבחרו להזמין כיסוי בעיצוב אישי.

 

מעיל וכיסויים לנביא ,  חמשת המגילות ,שיר השירים, כיסוי למגילה

מעילי בית חב"ד – מנורה לפי שיטת הרמב"ם, לוחות הברית מרובעים , אריות, שבעת המינים, מעיל הרבי  ועוד. ניתן להשיג מעילים לספרי תורה התואמים את רוח חב"ד, בעבודות יד עדינות ובאיכות גבוהה.

 

מחפשים מעיל מושקע ומהודר לספר תורה? אם כן, כפתור ופרח יודאיקה היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940