כיפות שחורות

 

האם זה תקין לחבוש כיפה שחורה מבלי להיות חרדי?

 

כשליש מכלל הגברים בישראל הם חובשי כיפות. אלא שב-50% מהמקרים, סוג הכיפה והסגנון שלה לא חושפים על השיוך המגזרי והפוליטי וכל חובש כיפה יכול להשתייך בקלות לזרם החסידי, החרדלי, הדתי לאומי, הליטאי וכן הלאה. בחמישים האחוזים הנותרים, נחבשות כיפות שחורות גדולות מקטיפה או בד, המאפיינות את המגזר החרדי המהווה מחצית מכלל חובשי הכיפות. יש לציין כי חרדים רבים חובשים גם כובעים מסוגים שונים מעל הכיפה או שטריימלים.

 

לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

כשמקום העבודה דורש ממך כיפה שחורה

 

אנשים רבים מאמינים כי בשעת אבל או אסון יש להחליף את הכיפה לשחורה או כהה מאוד. זאת בניגוד ללבן החגיגי שלרוב מאפיין שמחות, חגים ושבתות. ההסכמה הכללית היא כי לא צבע הכיפה הוא שמשנה את האדם אלא ליבו והלך רוחו. לכן אם הוטל עליו להחליף את כיפתו לצבע אחר על פי דרישת מקום העבודה או הדרישה החברתית במקום מסוים, ראוי שיכבד את סביבתו ויחבוש כיפה שחורה, או כיפה סרוגה שחורה, בהנחה ומדובר בזרם דתי שונה וכל עוד הדבר איננו נוגד את האמונות והערכים של אותו אדם.

 

 כיפות שחורות

לפעמים זה גם עניין של אופנה

 

תתפלאו, אבל לא תמיד אנשים הנוהגים לחבוש כיפה שחורה הם בהכרח חרדים. חלקם פשוט מעדיפים את הצבע ובחלק גדול מהמקרים תבחינו שמדובר בסוג של טרנד לכיפות סרוגות בצבע שחור, שאינן מביעות כל הזדהות הלכה למעשה עם הזרם החרדי. גם כאשר מדובר בכיפות בצבעים או מרקמים שונים, קיימת התחדשות ורצון לאפשר לקהל המאמינים לבחור מבין סוגים רבים ומגוונים יותר את הכיפה המועדפת. בין אם הם חובשים כיפה סגולה, צהובה או אדומה, מבד או קטיפה או סריגה – נהוג להסתכל אל ליבם פנימה ולא על הצבע החיצוני.  

 

מעוניינים לרכוש כיפות שחורות מרשימות? אם כן, כפתור ופרח יודאיקה היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים, לרבות כיפות בעיצובים שונים. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940