כיפות עם שמות

 

כל מה שרציתם לדעת על כיפות

 

החוק ביהדות קובע כי על כל הגברים לכסות את ראשם כסימן ליראות שמיים ומתן כבוד כלפי הבורא, גם במהלך התפילה או אמירת שם השם, תוך כדי אמירת ברכה, במסגרת לימודי התורה ובתוך בית הכנסת או בישיבה. שורשי המנהג נעוצים עוד בתקופת התנ"ך, כאשר כוהני בית המקדש קיבלו צו מן האל שעליהם לכסות את ראשם. כאשר התקבעה המסורת, נדרשו גברים יהודיים לחבוש כיפה כל הזמן כי הם כפופים לאלוקים. מדובר כיום במנהג יהודי מקובל ולעתים אף חובה. לכן אסור לגבר להסתובב כלל ללא כיסוי ראש.

 

לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

לא דתיים, אבל מכבדים

 

גם אנשים שאינם מנהלים אורח חיים דתי ואדוק (כלומר, לא נוהגים בכיסוי ראש כל הזמן), יחבשו כיפה מפאת כבוד וחיבור למסורת היהודית בחתונות, לוויות, חגים ואפילו קידוש ליל שישי. קהילות מסוימות בארץ ובגולה פיתחו דוגמאות לכיפות רבות ומרהיבות שנעשו תוך ביצוע עבודות אמנותיות מיוחדות ותרמו לרצונם של גברים רבים להתחיל במנהג חבישת הכיפה ולשדרג את מראה הכיפה בהתאם לחג, מאורע, שמחה ואפילו לפי מצב הרוח.

 

כיום בביתם של רוב הגברים תוכלו למצוא כיפות עם שם שהודפסו או נרקמו עבורם מתישהו בחייהם כמתנה אישית או לרגל אירוע משמח וכן מרביתם אוחזים יותר מכיפה אחת בביתם העשויה לבד, סאטן או קטיפה. גברים הנוהגים להתפלל בבית הכנסת בחגים ומועדים (כמו למשל בכיפור), דואגים שבידם תהיה כיפה לבנה התואמת את הדרישה והנהגים. עם זאת בלוויות למשל, מומלץ לדאוג לכיפה כהה יותר.

 

 כיפות עם שמות

 

כיפות עם שמות, כיפות בעיטורים מיוחדים או בעלות הדפס עם סמל יהודי או פתגם מן התורה – כולן קבילות ותקפות מבחינת ההלכה, כאשר המטרה היא להמשיך ולנהל אורח חיים דתי צנוע וירא שמיים.

 

מחפשים מוצרי יודאיקה מיוחדים, כמו כיפה עם הקדשה או עם שם? אם כן, כפתור ופרח יודאיקה היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940