כיפות עור הפוך 

 

אילו סוגי כיפות קיימים ומי חובש כל סוג?

 

הכיפה היא אחד מתשמישי הקדושה הנפוצים והבולטים ביותר. זהו הסממן החיצוני הראשון שנבחין בו כאשר נביט על אדם מסוים ותפקידה הוא לבטא יראת שמיים. הכיפה יכולה לאפיין זרמים דתיים וכן את האדם הלובש אותה ואת יחסו אל הלכות הדת והמסורת. עשרות אם לא מאות דגמי כיפות שונות ניתנות כיום לרכישה ובמחירים נוחים לכל כיס ללא כל קשר לזרם הדתי אליו אותו אדם משתייך. היות והכיפה חשובה מאוד ועליה להימצא בכל מקרה בכל בית יהודי לצורך אמירת ברכות, ביקור בבית הכנסת או בזמני תפילה, היא איננה יקרה וניתנת לרכישה בשלל דגמים, חומרים ועיטורים לבחירה.

 
לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

שחורות לחרדים, לבנות לברסלבים

 

כיפות עור או קטיפה שחורות נוטות לאפיין את המגזר החרדי. הכיפות הסרוגות בעלות הצבעים המגוונים מאפיינות את הדתיים הלאומיים. כיפות סרוגות ולבנות גדולות (ירמולקה) מאפיינות את חסידי ברסלב וזרמים נוספים בתוך המגזר החרדי ואילו כיפה מקטיפה הכוללת רקמה מחוטים מוזהבים או כסופים בדוגמאות שונות, מאפיינת את בני עדות המזרח המסורתיים. סוג נוסף של כיפות לבד מאפיין את יהדות התפוצות או את אלו שאינם מעוניינים להשתייך באופן רשמי (מבחינה ויזואלית, כאמור) אל אחד מהזרמים האחרים.

 

כיפות עור הפוך

דגמים חדשים לכיפה ה"רגילה"

 

ניתן למצוא עוד הרבה תתי-זרמים המאפיינים השתייכות חברתית, מידת אדיקות ועוד. גם לגודל הכיפה ואופן הצמדתה לראש ישנו ביטוי דומה. בעשורים האחרונים החלו הצעירים לגוון את מראה הכיפות ולהכיל דוגמאות וסמלים שונים המשייכים אותם תרבותית גם אל יחידות צבאיות, קבוצות כדורגל, מפלגות פוליטיות ועוד. תת דגם חדש נוסף שואב השראה רבה מעולם האמנות והיודאיקה הכולל כיפות בעיצוב אישי בגוונים משתנים ובעלות הדפסים מיוחדים לפי בקשה. לרוב תמצאו כיפות עור הפוך המדגישות את הדוגמה גם בעבור חובשי הכיפות החלקות, כיפות מקטיפה וכיפות פשוטות יותר מלבד.

מחפשים כיפות יפות ומרשימות? אם כן, כפתור ופרח יודאיקה היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940