כיפות סאטן

 

פסח כהלכתו – המנהגים הכי מוזרים של החג

 

אם אי פעם חגגתם את פסח לא בביתכם, אתם בטח מבינים שכל משפחה מנהלת את הסדר בהתאם למנהגים קצת שונים משלכם. אלא שאם התארחתם פעם בסדר אצל עדה מסוימת, סביר להניח שפגשתם גם מנהגים מרחיקי לכת כמו חבטות עם בצל ירוק או חטיפת הפולקע מהקערה בהיסטריה. בסופו של דבר, כמעט כל המנהגים המוזרים הללו מקורם בסיפור יציאת מצרים בדרך זו או אחרת והם התקבעו בצורה מסורתית בשולחנות החג של העדה כטקסים פנימיים שאין להם קשר לשאר העדות. מנהג החבטות אחד בשני עם הבצל למשל, גם מזכיר את עשר המכות וגם מאפשר לאישה פורקן מלחצי החג ולכן היא זכאית להכות את בעלה.

 
לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

שומרים את האפיקומן בכיס ובורחים עם הזרוע

 

אצל פרסים, תימנים או עיראקים למשל, לא נהוג להשאיר כוס לאליהו הנביא שיבוא בדלת. בעדות אחרות נהוג לשמור את האפיקומן כסגולה מיוחדת מפני סערות או לשיר שירי חג שמספקים הגנה מפני שודדים. אצל הרומנים למשל, נהוג שהרווקה הראשונה שמצליחה לחטוף מצלחת הסדר את הזרוע – נמלטת ומתחבאת ואוכלת אותה מהר ככל האפשר. לאחר מכן היא תשוב עם העצם ותניף אותה כסגולה לחתונה תוך שנה. גם מנהג זה התקבע בזכות מוטיב הזרוע בשולחן הפסח כסמל לכוח וניצחון.

 כיפות סאטן

ממחיזים קטעים שלמים מההגדה

 

כולם לבושים יפה בחולצות לבנות, כיפות סאטן לבנות ונעליים מצוחצחות, אבל מנהג מזרחי ישן שעדיין קיים אצל משפחות מעטות שולח את חלק מהסועדים ללבוש בגדים בלויים על מנת שישובו לשולחן וימחיזו את היציאה ממצרים וההליכה לירושלים, כשמצות על גבם. זוהי דרך נוספת לממש את מצוות "והגדת לבנך" שהיא בסופו של דבר, מצוות חג הפסח החשובה מכל.

 

רוצים לרכוש כיפות לכבוד החג, בין אם כמתנה לחברים ובין אם לבני המשפחה? אם כן, כפתור ופרח יודאיקה היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים, לרבות כיפות יפות ומושקעות. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940