כיפות 

 

מהם ימי הצום והאבל הלאומי שנקבעו בישראל?

 

העם היהודי ידע הצלחות וניסים רבים, אך לצדם חלו גם מאורעות נוראיים שלשמם אנו צמים, מתאבלים או נושאים תפילות מיוחדות. למעט יום הכיפורים שבו הצום נגזר מתענית מטהרת שנועדה לגרום לנו לכפר על מעשינו, יתר הצומות נועדו לציין מועדי אבל יהודיים חשובים, כפי שנקבעו בעבר על ידי חז"ל. כל צום שכזה אורך כיממה ובמהלכו יש להימנע לחלוטין מכל אוכל ושתייה וכן להגיע לתפילה בבית הכנסת. ימים אלה נחשבים גם לימים שבהם מזנק הביקוש לקניית כיפות זולות וטליתות ציציות לצורך חבישה במהלך אותה יממה.

 
לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

ארבעת ימי הצום ביהדות:

 

עשרה בטבת – מועד מקראי המציין את תחילת המצור על ירושלים, שהביא לחורבנה וחורבן בית המקדש הראשון על ידי מלך בבל, נבוכדנצר השני.

 

שבעה עשר בתמוז – היום שבו נפרצה חומת ירושלים

 

צום גדליה – רציחתו של גדליה בן אחיקם, שגרם ליהודים לעזוב את ארץ ישראל ולצאת לגלות

 

תשעה באב – מועד לציון חורבן שני בתי המקדש

 כיפות

ימי הזיכרון בישראל

 

נוסף על ימי הצום והתענית, בישראל ישנם ימי זיכרון כלליים המאזכרים אירועים שהתרחשו בתקופה ההיסטורית שסמוכה לקום המדינה וממנה והלאה. תאריכים אלה ידועים כמועדים שבהם מחפשים אנשים כיפות למכירה טליתות וציציות וכיפות בעלות סממנים ישראליים בולטים שנועדו להעניק גאווה והזדהות לחובשיהם, היות ומדובר בימים שבהם על פי הדת אין כל נוהג שצריך לפעול לפיו.

 

יום הזיכרון לשואה ולגבורה – יום השנה המציין את ששת מיליון היהודים שנספו בשואה. תאריך השנה נקבע לפי היום שבו התרחש הדיכוי על מרד גטו ורשה.

 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה – כלל החללים שנפלו על שמירת בטחון המדינה והישוב היהודי וכן הרוגי פיגועים או פעולות טרור.

 

מעוניינים לרכוש כיפות מיוחדות? אם כן, כפתור ופרח אומנות ו יודאיקה היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החנות, שמתמחה במכירת מוצרי יודאיקה לא מעט עשורים, מעמידה לרשותכם מבחר של אפשרויות במחירים נוחים ובאיכות גבוהה. לקבלת פרטים אודות מוצרים נוספים, עלויות וכל מידע אחר שיוכל לעזור לכם בבחירה וברכישה, צרו קשר בטלפון 02-5000-940